ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הינו גוף שהוקם ע"י המדינה ואמון על שמירת הביטחון הסוציאלי של תושבי מדינת ישראל.

המוסד לביטוח לאומי הינו גוף שהוקם ע"י המדינה ואמון על שמירת הביטחון הסוציאלי של תושבי מדינת ישראל. במסגרת אחריותו מופקד הביטוח הלאומי על מתן סיוע ותשלום קצבאות, לרבות גמלת נכות כללית בגין אובדן כושר עבודה, גמלת שירותים מיוחדים, קצבת נכות מעבודה, גמלת ילד נכה, קצבאות זקנה ועוד.

יחד עם זאת, אל לנו לשכוח כי מדובר בגוף בירוקרטי ומורכב אשר במרבית המקרים לא רואה עין בעין את מצבכם, דבר אשר עלול לגרום להפחתה או שלילת הסיוע לו אתם זכאים. אי לכך, לצורך התמודדות מול הביטוח הלאומי נדרש ניסיון וידע מקצועי אשר מצוי בקרב עורכי הדין העוסקים באופן שוטף במיצוי זכויות רפואיות באפיקים השונים בביטוח לאומי.

אמנם אין חובה על הגשת תביעה לביטוח לאומי ע"י עורך דין, אולם כפי שנאשם בהליך פלילי אשר בטוח בחפותו לא ייצג עצמו בבית משפט, כך בשלב כה קריטי, בו הנכם נזקקים לסיוע מביטוח לאומי, מומלץ לעשות זאת בליווי עורך דין הבקיא בדין, בפסיקה ובחוזרי הביטוח הלאומי השונים.

במידה ונפגעתם במהלך עבודתכם או חליתם במחלה, עו״ד שי שפירא ילווה אתכם החל מרגע הגשת התביעה, דרך הייצוג בוועדות הרפואיות ועד לקביעת אחוזי הנכות, תוך מימוש מקסימלי של הזכויות הרפואיות המגיעות לכם והשגת התוצאה הטובה ביותר.

 

ביטוח לאומי
דילוג לתוכן